הרשמה
גלריה

תערוכת עיר המחר

אחרי 5 שנים של לימוד והשראה מתערוכות ברחבי העולם ומפרויקטים עירוניים נבחרים מכל חמש היבשות, גיבשנו, בצוות המומחים של המרכז לשלטון מקומי וברשות החדשנות, את תפיסת “האני מאמין” שלנו לאיך צריכה להראות עיר המחר. לא בעוד 20 שנה אלא כבר בעתיד הקרוב.

לא מדובר במקבץ אין סופי של רובוטים ובכלל,  העתיד הוא לא רק טכנולוגיה. העתיד מורכב יותר וכולל תפיסות חברתיות, אדריכליות, טכנולוגיות, תחבורתית, פילוסופיות וגישות יצירתיות שונות. אנחנו מאמינים שהעיר החכמה מכילה בתוכה לא רק פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים אלא גם הזדמנויות חדשות בתחומים נרחבים, ורעיונות פורצי דרך לעירוניות חכמה, תוססת, מתחשבת ואנושית.

 

לכן השנה התקיימה, לראשונה,  ב- MUNI EXPO, תערוכה  ייחודית שהציגה והביאה לידי ביטוי היבטים שונים של חזון מרכז השלטון המקומי לערי המחר.

התערוכה החווייתית היוותה הרחבה של תערוכת המציגים הגדולה של MUNI EXPO,
ויצרה הקשרים חדשים ופתחה צוהר להזדמנויות והאפשרויות הרבות הזמינות ליישום כבר כיום  וטמונות בכל אספקט של החיים בערים בשנים הקרובות.

 

ב “עיר המחר” התמקדנו בחמישה עולמות תוכן עיקריים: תכנון אורבני, תחבורה עתידית, אנרגיה, אוויר נקי ו”ערים שמחות” הצענו הצצה לחיים במרחב האורבני כבר בעוד שנים מעטות באמצעות הדמיות, צילומים ומיצגים מגוונים שהדגימו את הפתרונות הפשוטים והיצירתיים הצומחים מהקהילות, כמו גם את הפתרונות הטכנולוגיים החדשניים, הפורצים את גבולות הדמיון.

בכל אחד מעולמות התוכן, הוצגו האפשרויות הטמונות ביישומים הקיימים, המתפתחים והעתידיים בתחומים השונים, ליצירת מרקם החיים המיטבי לתושבי הערים לא פסחנו על עתידו של השלטון המקומי,  המנהל את הערים ומפתח אותן.

 

לאתר התערוכה

 

ייעוץ אקדמי וכתיבה: ד”ר רונית פוריאן, מרצה ומומחית למחקר התנהגותי בפיתוח טכנולוגיות עירוניות